2013. április 30., kedd

Csokis-kókuszos paleo muffin

Úgy néz ki, hogy ez mostanában így lesz...Jó pár paleo recept, néhány hagyományos recepttel. Ettől függetlenül azt gondolom, hogy egytől-egyik ízletes, és könnyen elkészíthető recepteket hoztam eddig, és fogok hozni ezután is.


A mai ebédünk sajnos nem került megörökítésre, pedig méltó lett volna rá, mert igen jól sikerült kombináció volt. A paleolit étkezés a sajtféléket ugyan nem engedélyezi, de nekem szükségem van reggelente egy pohár tejre a kávéba - mondjuk ezt kókusztejjel még nem kóstoltam - néha egy pohár natúr joghurtra, vagy egy minimális tejfölre a tócsnikhoz, de legfőképpen sajtra, méghozzá mindenfélére...:)
Szóval visszakanyarodva az ebédhez...Rozéban sült zöldfűszeres - zsálya, metélőhagyma, kakukkfű, rozmaring - sült lapocka volt cukkiniben és sárgarépában sült fetával. Hát szerintem ez így leírva is elég ínycsiklandó, hát kinézetre és ízre pedig egyenesen fantasztikus volt, és nem hiányzott sem nekem, sem a Páromnak a rizs, vagy a burgonya.

Vacsira valami muffint szerettem volna sütni, de most úgy szerettem volna kivitelezni mindezt, hogy ettől jól is lakjak, és ne nasiként funkcionáljon.


Na hát ez a muffin pont olyan. Kipróbáltam hozzá a kesudió tejet, bár nekem annyira azért nem jött be, de leírom, hogyan készült, hátha valaki kipróbálná. Azt hiszem a napi 1 deci tehéntejtől nem lesz bajom...azért még kísérletezgetek.

Ez a muffin is egy kísérlet volt, ami annyira jól sikerült, hogy a Párom azt mondta, hogy ez nem csak jól néz ki, hanem finom, és ízletes is. Maradhatunk ennél az étkezésnél...:)


Hozzávalók:

2 dkg finomra őrölt mandula, 3 dkg kókuszreszelék, 3 dkg kókuszliszt, 3 púpozott ek. kakaópor, 2 ek. méz, 2 ek. xilit, 5 tojás, 3 ek. kókuszolaj, 3 ek. olívaolaj, 1 kk. vanília aroma, 2 késhegynyi szódabikarbóna, 1 ek. mazsola.
A tetejére kókuszreszelék, étcsokoládé


Elkészítés:

A száraz hozzávalókat öszekeverjük, majd mehet hozzá a vanília aroma, a kétféle olaj és egyesével az öt tojás. Jól kikeverjük, majd szilikonos muffin formában, vagy kiolajozott muffinsütőben 190 fokon légkeveréses üzemmódban 15-20 perc alatt készre sütjük. Majd a csokit - minél nagyobb kakaótartalmú - megolvasztjuk. Nálam kb. 10 kocka volt. A muffinok tetejét ízlés szerint díszítjük vele, és megszórjuk kevés kókusszal. Ebből az adagból 8 muffin lett, úgy, hogy majdnem a forma tetejéig raktam bele a masszát.

A kesutejhez nekem az arányok a következők voltak. Ebből egy pohárnyi lett: 3 dkg kesudió, 2 dl víz. Először annyi vízzel turmixoljuk amennyi ellepi a diót, majd hozzáadva többi vízet tovább turmixoljuk. Majd leszűrjük, és kész is. 

Tippek:

Ha nincs otthon kókuszliszt, akkor akinek van kávédarálón nyugodtan darálja le a kókuszreszeléket, vagy használja felesbe a darált mandulát és a kókuszreszeléket. A kókuszzsír helyett, amí nekem nem volt olívaolajat használtam, nyugodtan mehet bele csak az. 



2013. április 28., vasárnap

Paleo nutella

Az úgy van, hogy én kissé függő vagyok...mármint nutella függő, és hát mint tudjuk, abban aztán van minden, csak semmi olyan ami jót tesz az egészségünknek, és a testünknek...:)

Így hát már régóta szemeztem Pocak Panna nutellájával, és minimális módosítással, de végül nálam is elkészült. 
Méghozzá palacsintához ettük, ami szintén beleillik a paleoba, mivel semmi más nem szükséges hozzá, mint 2 tojás, és egy banán, ennyire egyszerű, de majd erre még visszatérek pár nap múlva. Most viszont itt az én verzióm nutellára:


Hozzávalók:

10 dkg törökmogyoró és dió vegyesen - kb. 7 dkg volt belőle a mogyoró - 2 dkg olívaolaj, 2 dkg kakaópor, 3 dkg méz, 20 ml víz, 1 rúd vanília magjai


Elkészítés:

A mogyorót kb. 10 percre 170 fokos sütőbe rakjuk, majd egy konyharuhába tesszük, és jól megdörzsöljük, hogy lejöjjön a héja, ha kihült akkor a dióval együtt kb. 8-10 percen keresztül aprítjuk a gépben, majd amikor már krémes állagú, akkor a többi hozzávalót is összedolgozzuk vele. A végén kis üvegbe töltjük és elfogyasztjuk...:) Akár magába is, vagy palacsintába, vagy kenyérre - persze aki paleos, annak paleo kenyérre - kenve...:)


A harmadik képen már a palacsintán látjátok, hát szerintem ennek nem lehet ellenállni...nutella, banán, és még palacsinta is, hmmm :)




2013. április 21., vasárnap

Könnyed vasárnapi ebédhez: Tejszínes-citromos csirkeleves

Sokat nem tévézem, ha igen akkor pár dolgot nézek meg benne: Barátok közt, néha egy-egy híradó, és főzős műsorok...:) Az információk nagy részét az internetről szerzem be inkább, és csak az esti órákban, miután a Patrícia elaudt, akkor kapcsolunk néha tévét. Főleg ilyenkor mikor már ennyire jó idő van kint.

Na szóval, de, hogy végre oda érjek a valódi mondandómhoz, valamelyik héten az egyik adón a Király Linda főzőcskézett de már csak a nevét hallottam a levesnek, meg azt, hogy kb. mik a hozzávalók. Mivel nagyon izgatta a fantáziámat, gyorsan másnap el is készült a saját verzióm.

Hát igazán üdítő, friss tavaszi, vagy lehet inkább már-már nyári leves.


Hozzávalók:

40 dkg csirkemell, 4 közepes szál répa, 3 burgonya, 1 fej hagyma, 1 nagy citrom, főzőtejszín,petrezselyem

Elkészítés:

A hagymát apróra vágjuk, kevés olívaolajon megfuttatjuk, hozzáadjuk a felkockázott csirkemellet, amelyet, sózunk borsozunk. Ha kifehéredett a hús, hozzáadjuk a vékonyre szelt sárgarépát és a felkockázott burgonyát és felöntjük vízzel. Amikor a zöldségek megpuhultak, akkor kiszedjük a burgonya és a répa nagy részét, majd összeturmixoljuk, és visszaadjuk a leveshez. Hozzáadunk kb. 1-1,5 dl tejszínt, majd a végén egy citrom levét, és apróra vágott petrezselymet. A tálaláskor én adtam hozzá még mindenkettőnk tányérjába egy kevés reszelt citrom héját. Szerintem nagyon finom, próbáljátok ki...:)


2013. április 20., szombat

Meleg cukkinisaláta - paleo

Íme egy nagyon gyors, egyszerű, és nagyon finom saláta. Aki szereti a cukkinit, annak bátran ajánlom. 
Ilyenkor én teljesen oda meg vissza vagyok a friss zsenge cukkiniért, amit már több féle módon kipróbáltam, de ez a mostani egy teljesen új kísérlet volt, amire a legújabb kedvenc műsorom a Jamie 15 perces kajái, adták az ihletet. 
Nagyon bírom, ahogyan főz, talán most már csak miatta, na meg Gordon Ramsay miatt nézem a Tv Paprikát, mert sajnos a kedvenc magyar szakácsaimat már nem nagyon látni...:(
Igaz arra már nem emlékszem, hogy nála hogyan készült a saláta, de az tuti, hogy volt benne egy jó adag chilipaprika. Na az enyémben nincsen, mert annyira nem rajongok a túlzottan erős ízekért, de mondjuk egy kis édes chiliszószt még lehet elbírt volna...:)

Na, de akkor lássuk:


Hozzávalók:

1 zsenge cukkini, 1 ek. balszamecet, 1 lilahagyma, pirított szezámmag, kevés só, bors, 1 ek olívaolaj


Elkészítés:

Az olívaolajon megfuttatjuk a lilahagymát, majd amikor már összeesett, akkor mehet rá a vékonyra szelt cukkini. Ráöntjük a balzsamecetet, majd megfűszerezzük a sóval, borssal. Kb. 5 perc alatt elkészül. A lényeg, hogy a cukkini még ropogós legyen. Pirított szezámmaggal tálaljuk.


Tipp: Aki nem követi a paleo diétát, annak a végén ajánlom, hogy egy jó nagy adag kenhető sajtkrémet adjon hozzá a tálalásnál, mert azzal valami mennyei...:)

2013. április 16., kedd

Cicvara - avagy az egyszerűsített smarni...:)

Egyik nap tejszínes-citromos csirkelevest készítettem, és valami nagyon gyors, egyszerűt szerettem volna másodiknak. Évánál láttam meg ezt a percek alatt összedobható ételt, ami tökéletes egy tartalmas leves után, vagy akár egy vacsora helyett is. Olyan mint a smarni/császármorzsa, csak gyorsabban elkészül, kevesebb hozzávalóból, és nekem sokkal lágyabb is lett.



Hozzávalók:

5 tojás, 5 ek. liszt, 5 ek. tejföl, 3 ek. xilit, 3 ek. olívaolaj, 1 vanília rúd kikapart magja, 1 citrom héja, és a fél citrom leve

Elkészítés:

A hozzávalókat alaposan összekeverjük, majd kevés olajjal kikent teflonba öntjük és kisütjük, úgy, hogy közben a két fakanál segítségével keverjük, nehogy leégjen. Málnaszörppel, vagy baracklekvárral mennyei...:)
Szerintem érdemes dupla adaggal kezdeni.

2013. április 15., hétfő

Sárgabarackos paleo brownie

Ismét paleo, de hát ha jó, akkor miért ne?
Azért szeretem az ilyen sütiket, mert nincs benne hagyományos liszt, és cukor sem. Sőt vajat sem használok hozzá, maximum valamilyen zsírt, vagy olívaolajat. Ebben az esetben az olívaolaj nyert...:)

Több brownie receptet nézegettem, és igazából eredetileg Pocak Panna oldalán lévőt akartam kipróbálni, de aztán az a recept csak az kiindulási alap lett, végül pedig ez lett a saját verzió:


Hozzávalók:

tésztához: 10 dkg min. 70%-os étcsokoládé, 10 dkg darált mandula, 3 ek. kakaópor, 2 tojás, 2 ek. méz, 1 rúd vanília kikapart magja, fél dl olívaolaj
tetejére: házi sárgabarack lekvár (xilites), 1 ek. kakaópor, 1 ek. víz, kevés édesítőszer, mandulaszeletek


Elkészítés:

A csokit megolvasztjuk, és a többi hozzávalóval jól összedolgozzuk. A tésztát egy kisebb méretű tepsibe helyezzük (max. 20x20 cm-es), majd 170 fokon 15-20 perc alatt készre sütjük. Tovább ne süssük, mert akkor már nem lesz jó az állaga. 
A tetejét házi darabos baracklekvárral kenjük meg, a kakaót, jól kikeverjük az édesítőszerrel és a vízzel, és meglocsoljuk vele a sütinket. A tetejét díszíthetjük aszalt sárgabarackkal, és mandulaszeletekkel. 




2013. április 9., kedd

Paleo diótorta

Ismét vissza az édes vonalra...:) 
Ez a torta háromszor készült már el, és mindig egyre jobb lett. Finom szaftos, és igazán nagyon-nagyon diós...:)

Szóval aki paleos annak azért kell kipróbálni, aki nem paleos, annak meg azért...:) Nálam eddig az egyszerű és gyors torták között vezeti a mezőnyt...:)
Az elsőt a családi húsvéti asztalnál fogyaszottuk, ő lett a kísérleti példány, nem maradt belőle egy deka sem, majd a másodikat a Párom vitte Húsvét vasárnap a munkahelyére. Azért lett paleos, mivel van olyan köztük aki eszerint étkezik, így ő is meg tudta kóstolni. gondolom nem kell mondani, hogy sikert aratott, és nem hozott belőle haza...:)
A harmadikat a hétvégi baráti összejövetelre készítettem, és szerintem talán ez sikerült eddig a legjobban. 


Hozzávalók:

tortához: 20 dkg darált dió, 4 tojás, 10 dkg xilit, 7 dkg olíva olaj, 
mázhoz:3 dkg ghi - nem paleoba, sima vaj, 2 ek. kakópor, 3 ek. víz, 2 ek. xilit
díszítéshez 8-9 db felezett dió, 


Elkészítés:

A torta hozzávalóit a tojásfehérje kivételével jól kikeverjük, majd a fehérjét felverjük és óvatosan a többi masstzához adjuk. Egy 20 cm-es torta formának az aljába sütőpapírt rakunk, majd 180 fokon 35 perc alatt készre sütjük. 
A mázhoz a kakaót a vízzel és a xilittel jól kikeverjük, feltesszük főzni, és amikor már elkezd sűrüsődni levesszük a tűzről, és hozzáadjuk a ghit/vajat.
Díszítéshez én felezett diót használtam. 


Szerintem próbáljátok ki, és meglátjátok mennyire finom...:)

2013. április 6., szombat

Sajttekercs

Ez az az étel, amitől világ életemben tartottam, pedig nagy kedvencem. Mindig csak édesanyámat szoktuk megkérni a tesómmal, hogy legyen egy kis sajttekercs, mert az olyan finom...:)

Aztán most elhatároztam, hogy egye fene kipróbálom. Mindösszesen 3 dolog kell hozzá, és kb. negyed óra, amiből kb. 5 perc a munkaidő...:) Nem is értem, miért vártam vele eddig?



Hozzávalók:

15 dkg trappista sajt, 10 dkg gépsonka, 1 tömlős sajtkrém


Elkészítés:

Felteszünk vizet forrni a tűzhelyre, annyit amennyi ellepi a sajtot majd. Ha felforrt, takarékra tesszük és belerakjuk a sajtot. 2 perc után a lángot elzárjuk, és ahány deka a sajtunk annyi percig hagyjuk a lábosban a sajtot. Majd egy fogóval alányúlunk a sajtnak, és kitesszük egy deszkára amin tetszőleges méretűre - téglalap formára - nyújtjuk. Rákenjük a sajtkrémet, majd rápakoljuk a sonkát és mint egy rétest, feltekerjük. Az egészet szorosan folpackba csomagoljuk, majd hűtőbe tesszük. Ha jól kihűlt, nagyon könnyű felszeletelni.

Tipp: nyugodtan rakhatunk bele akár lilahagymát, bármilyen ízesített sajtkrémet, akár körözöttet, vagy más fél felvágottat, szalámit, de akár lapka sajtot is a felvágott helyett, azoknak akik nem esznek húst. Kiváló hidegtálra való étek...:)

2013. április 2., kedd

Fokhagymás-citromos sült csirkemell répasalátával


A Húsvéti iszom-eszem után egy igazán üdítő diétás étel, szerintem mindenkinek ki kell próbálni...:)

Szeretem a csirkemellet, mert olyan rohanós napokon amikor gyorsan kell ebédet varázsolni az asztalra akkor tökéletes választás. Így elkészítve igazán különleges, és szaftos. Nem szárad ki, és tényleg 5 perc alatt az asztalon van az ebéd. 

A répasalátához a reszelt répa már a hűtőben volt, így ahhoz is csak a mártást kellett elkészíteni...:)


Hozzávalók:

1 nagyobb csirkemell, só, citrom, fokhagyma granulátum, bors
salátához: 1 nagyobb reszelt répa, 1 ek. majonéz, 1 ek. tejföl, kevés só, bors, citromlé és édesítő

Elkészítés:

A csirkemellet szeletekre vágjuk, majd sózzuk, borsozzuk és egy kevés fokhagyma granulátummal megszórjuk. A serpenyőbe minimális olívaolajat hevítünk, és a csirkemelleket pár perc alatt átsütjük. Citromot nyomunk mindegyik szeletre tálalás előtt. A reszelt répához a mártás hozzávalóit kikeverjük, és jól összedolgozzuk a répával. 

Szerintem tovább tart elolvasni mint elkészíteni...Jó étvágyat hozzá!


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...