2012. január 30., hétfő

Clafoutis újratöltve és díjat kaptam

Az őszibarackos clafoutis akkora sikert aratott, hogy elkészült a meggyes verzió is. Hát mit ne mondjak, így is nagyon finom lett. Azt kell, hogy mondjam, nálunk hatalmas kedvenc lesz, mert tényleg pillanatok alatt elkészül, nagyon kevés macerával, csak hát legalább kettőt kell belőle sütni, hogy öt percnél tovább tartson...:)


Receptet nem adok, mert minden ugyanúgy készült, mint a korábbi verziónál, csak cukor helyett xilit került bele, és a barack helyett pedig meggy került bele...:)





Pár nappal ezelőtt Ritától kaptam egy nagyon szép díjat, amelynek én nagyon örültem, mert szerintem nagyon szép, és nagyon jó érzés amikor egy kedves blogtársam rám is gondol, ha díjat kap. Tulajdonképpen én már korábban is elmondtam, hogy én nem igazán szeretném a díjakat továbbadni, mert én azoknak a blogját mind egytől-egyig nagyon szeretem akiknél járok, sőt majdnem mindenki már meg is kapta ezt a díjat. Szóval szeretném ezúton mindenkinek küldeni aki olvas engem.


És köszönöm Katalinnak, aki ezt a szép képet készítette, és aki létrehozta ezt a díjat.

2012. január 29., vasárnap

Paleo mákos-aszalt gyümölcsös kockák

Már említettem, hogy karácsonyra kaptunk két Zila formát is, amiből még csak az egyiket avattuk fel egészen a mai napig.
Ígéretet tettem a munkahelyemen, ha végre két hónap szabadság után visszatérek viszek egy kis finomságot nekik...:) Sokáig gondolkodtam, hogy mit készítsek, de aztán a Zila kockaformája mellett döntöttem. 
Az alapötletet a Zila oldalán található receptből merítettem, persze jól átdolgoztam.
Mostanában elég sokat olvastam a paleo módszerről, gondoltam ez a recept tökéletesen megfelel arra, hogy paleosítsam...:) Még nem vagyok valami nagy szakértője a témának, szóval ha valaki talál benne kivetni valót - szóval ha valamely alapanyag nem felel meg a módszernek - nyugodtan jelezze nekem...:)



A sütiről csak annyit, hogy ez tutira jó párszor el fog még készülni, mert egyszerűen szuper lett. Cukor nincsen benne, csak amennyi az aszalt gyümölcsökben van, finomliszt helyett pedig mandulaliszt került bele. Szóval eléggé egészségesnek is mondanám.

Természetesen el lehet készíteni a forma nélkül is, akinek pedig van az pedig bátran próbálja ki a formában!



Recept: (25 kockás Zila formához vagy egy hagyományos tortaformához)

15 dkg aszalt szilva, 15 dkg aszalt barack, 20 dkg darált mák, 2,5 dl kókusztej, 17,5 dkg ghee, 3 tojás, 10 dkg mandulaliszt, 1 kk. szódabikarbóna, 4-4 dkg házi xilittel készült baracklekvár és szilvalekvár (dzsemfix nélkül készült!)

Az aszalt gyümölcsöket ledaráljuk, majd 2,5 dl kókusztejjel elkeverjük, és egy edényben 5 perc alatt összefőzzük, és a lekvárt is hozzákeverjük.



A tojásokat a vajjal kikeverjük, majd a gyümölcsös masszát is hozzáadagoljuk és a végén a mákot, a mandulalisztet és a szódabikarbónát is. 

Jól kikeverjük, majd ha formával dolgozunk kikenjük kókuszolajjal és beleadagoljuk a masszát és néhányszor az asztalnak csapjuk, hogy ne legyen levegős a massza. 180 fokra (gázsütő 3-as fokozat) előmelegített sütőben 40 percig sütjük.


A formából még melegen kifordítjuk, ha sima tortaformát használunk, akkor leválasztjuk róla a keretet, és hűlni hagyjuk.


Közben elkészítjük a tölteléket a kockákba, vagy a krémet a torta tetejére.




Krémhez: 1,5 dl kókusztejszín, 15 dkg keserűcsokoládé



A kókusztejszínből és a csokoládéből ganashét készítünk és ezzel töltjük meg a kockáinkat. 



A kockák tetejére díszítésként kókusztejszínből habot verünk és habzsákba töltjük, és egy keveset minden kockára nyomunk belőle.
Remélem, hogy Nektek is annyira elnyeri majd a tetszéseteket, mint nekünk. 



U.i: Aki hagyományos alapanyagokból szeretné elkészíteni nyugodtan használjon hagyományos tejszínt, a kókusztej helyett sima tejet, a mandulaliszt helyett pedig finomlisztet.

2012. január 28., szombat

Lasagne csomagolva

Az összes paradicsomos húsos szószért rajongok, lehet az bolognai, vagy lasagne, vagy bazsalikomos...A mostani gyors és szuper recepthez az ötletet Flóra adta nekem. Akinek ezúton is köszönöm.
Nem is értem eddig miért nem jutott eszembe, egyszerűen fantasztikus, a szósz percek alatt elkészül, a sütés ideje kb. 15-20 perc. 
Ajánlom mindenkinek aki szereti a lasagnet, a bolognait és a leveles tésztából készült finomságokat. Szerintem tökéletes vendégvárónak is!


Recept:

A helyzet az, hogy nálunk elég nagy adag szósz készült, és minden attól függ hányan vagyunk és hány darabot tudunk megenni belőle...:) Nálunk fejenként 3-3 táska fogyott el. A 6 táskához kevesebb mint a fele szósz is elegendő. 

Én az Aldiban vásárolom a leveles tésztát, mert ott 6 lap van egyben és így sokkal könnyebb vele dolgozni is. 

Hozzávalók: levelestészta, 25 dkg darált sertés és vagy marhahús, 1 db nagyobb leves paradicsom, 250 ml-es paradicsompüré, 1 fej vöröshagyma, 1 fej lilahagyma, 2 gerezd fokhagyma, 1 kk. bazsalikom, 1 kk. oregano, só, bors, édesítő
Besamelhez: 2 dl tej, 2 dkg vaj, 2 dkg liszt, só, szerecsendió


A szószhoz a hagymákat apróra vágjuk és kevés olívaolajon megfuttatjuk, majd hozzáadjuk a darálthúst, sózzuk, borsozzuk és megpirítjuk. A paradicsomot apróra vágjuk és hozzáadjuk a húshoz, majd belerakjuk a paradicsompürét, édesítjük és megszórjuk a fűszerekkel. 


A besamelhez a vajat megolvasztjuk, majd a liszttel rántást készítünk, felöntjük a tejjel, besűrítjük és sóval, szerecsendióval ízesítjük. 



A leveles tésztát nyújtjuk, és 8x12 cm-es téglalapokra vágjuk. Ha olyan leveles tésztánk van ami laponként van a csomagban a 6 db-hoz 3 lap elegendő és egy-egy lapot akkorára nyújtunk, hogy kétfelé tudjuk vágni.


A lapok felé megtöltjük a szósszal, majd a másik felét ráhajtjuk és kicsit összenyomkodjuk a széleit, és visszahajtjuk, hogy ne jöjjön ki sütés közben a tésztából a szósz.


180 fokos (gázsütő: 4-es fokozat) előmelegített sütőben 15-20 perc alatt készre sütjük.




Próbáljátok ki, eszméletlenül finom...:)




2012. január 27., péntek

Variációk egy témára

Az elmúlt egy-két napban nem írtam a blogra, mert nagyon készültem az utolsó vizsganapomra, ami hát nem kicsit volt hosszú, de ma ismét végeztem egy félévvel, így nagyon boldog vagyok! Szóval visszatértem...:-)
Itt vagyok és végre úgy, hogy most egy rövid ideig nem kell gondolnom a tanulásra. 

A mai étel amit hoztam már egy-két nappal ezelőtt készült, de eddig ugye időm nem volt feltölteni...
Nagyon szeretjük a töltött húsokat, így most is készült két variáció, az egyik a párom kedvére: gombás-sajtos-lilahagymás, a másik pedig barackos-lilahagymás tarja volt. A köret pedig kukoricás rizs volt hozzá.

Töltött tarja több variációban

Recept:

2 főre: 4 szelet csontnélküli tarja, só, bors, 4 ek. tejföl, fél üveg csiperke gomba, 2 fej lilahagyma, 10 dkg trappista sajt, 1/2 barack
2 csomag rizs. 1/2 doboz kukorica konzerv, 3 ek. vaj, petrezselyem

A húsokat kiklopfoljuk, majd sózzuk, borsozzuk. Kettőt apróra vágott lilahagyma felével, gombával és az apróra vágott sajt felével megtöltjük, és a korábban mutatott módon feltekerjük a szeleteket.





A másik két szelettel hasonlóan járunk el, annyi különbséggel, hogy a gomba helyett kukorica kerül bele.




A felgöngyölt húsokat egy tűzálló edénybe felsorakoztatjuk a húsokat, majd 200 fokra előmelegítjük a sütőt (gázsütő 4-es fokozat). A húsok tetejét megkenjük a tejföllel, és ha maradt gomba azt is a húsok tetejére rakjuk. Az edény tetejére alufóliát rakunk, és az előmelegített sütőben 30 percig sütjük, majd levesszük a fóliát és tovább sütjük még 10 percig. 

A rizs ezúttal zacskós volt, amit egy fej vöröshagymával és 1 húsleves kockával főzünk készre, majd a 3 ek. vajjal kikeverjük, hozzáadjuk a kukoricát és petrezselyemmel megszórjuk.

Próbáljátok ki, mert igazán izgalmas ízeket kaptok majd...:)





Mindenkinek nagyon kellemes hétvégét kívánok!


2012. január 24., kedd

Őszibarackos clafoutis

A hétvégén készült pizzához nem használtam fel túl sokat az őszibarack konzervből, ezért ki kellett találnom, hogy hogyan fogom hasznosítani a többi részét. 
Valami olyan tésztájú süteményt szerettem volna, ami másnap is ugyanolyan kellemesen lágy marad mint amikor elkészült. Azért gondoltam a clafoutisra, mert több blogon is olvastam, hogy annak az állaga kissé pudingszerű, és így rossz nem lehet. 
Így elkészítettem a saját verziómat, és tényleg olyan mintha sült pudingot ennénk. Nagyon elnyerte a tetszésünket, szóval más gyümölcsből is el fogom készíteni, az tuti!


Egyszerű, gyorsan elkészül, és még gyorsabban el is fogy...:)

Recept: 

1 konzerv őszibarack (nálam kb. a 3/4-e lett felhasználva), 6 dkg liszt, fél cs. sütőpor, 6 dkg cukor, 1 vaníliás cukor, 2 tojássárgája, 4 tojásfehérje, 2 dl tejszín

Egy pite forma alját kivajazzuk, majd az apró darabokra vágott barackot beleszórjuk. 
A cukrokat a tojásokkal és a tejszínnel alaposan összedolgozzuk, majd a sütőporral elkevert lisztet is hozzáadagoljuk apránként.

A piteformába öntjük a masszánkat és 180 fokon (gáztűzhely 3-as fokozat) 30 perc alatt készre sütjük. 



Ha kihült, szeletelhetjük, és a tetejét porcukorral és reszelt csokival szórjuk meg. 

Érdemes kipróbálni nyáron minden féle friss gyümölcsből is, cseresznye, meggy, eper, ribizli...:)

2012. január 23., hétfő

Ötlet reggelire 2. - Tojáspalacsinta

Továbbra is tartom a mindennapi reggelit, szóval immáron több mint két hete, és igazán jól kezdődik a napom, egy-egy finom reggeli után.
A héten csak egy ötletet hoztam, de a helyzet az, hogy amióta rátaláltam Teakertnél általam csak tojáspalacsintaként emlegetett finomságra, majdnem minden reggelire ez készült, különböző töltelékekkel. Annyira egyszerű, és nekem még eddig sosem jutott eszembe, hogy így készítsem el a tojást...

Tojáspalacsinta

Elkészítés: 

1 db tojás, 1 ek. víz, kevés só

Egy tojásból nálam egy palacsinta készült, ha vékonyabbat készítünk kettő is kijön belőle.

A palacsintát úgy készítjük, hogy egy tojás kikeverünk egy ek. vízzel, és kevés sóval, majd egy palacsintasütőt minimális olajjal kikenünk egy szilikonecsettel és mintha igazi palacsintát sütnénk, kisütjük az egyik felét, majd megfordítjuk és pár pillanat alatt a másik felét is készre sütjük. 

A tölteléket a végtelenségig variálhatjuk, nálunk több féle is készült a héten:


Gombás: Üveges csiperke gombából két evőkanálnyit teszünk a serpenyőbe, és egy fél csíkokra vágott lilahagymával összepirítjuk, és ezt töltjük a "palacsintánkba".

Vajkrémes: 1 ek. vajkrémmel kenjük meg a palacsintát, és tekerjük fel. Mini paradicsommal vagy salátával tökéletes reggeli.

Sonkás: 1 szelet sonkát csíkokra vágunk, és serpenyőben egy fél csíkokra vágott lilahagymával összepíritjuk, és ezzel töltjük meg a tekercsünket.



Még lehetne sorolni, sőt, ha valakinek van ötlete, azt nagyon szívesen várom, mert szerintem napokig képes lennék folyamatosan ezt reggelizni...:)


2012. január 22., vasárnap

Azok a csodás trüffelek - Flóra konyhájából

Szeretek játszani, hát ha még a játék közben a konyhában szorgoskodhatok...Flóra egy nagyon jó kis ötletet talált ki, a játékszabályt elolvashatjátok részletesen az ő blogján. Röviden annyit, hogy lassan egy éves lesz a blog amit ír, és azt találta ki, hogy aki szeretne csatlakozni hozzá, készítsen el egy ételt az ő oldaláról, és készítsen róla egy bejegyzést. 
Nem volt könnyű dolgom, mert Flóra igazán tehetséges, és nagyon jó ötleteket találtam az ő oldalán, de aztán eggyel igazán "szerelembe estünk" a párommal. Ő pedig az olasz trüffel volt. 


Én egy kicsit átkereszteltem őket és nálunk marcipános trüffelként fut, mert amíg készült, az egész lakást belengte a csodás marcipán illat. Ezen egy jót mosolyogtunk is, mivel ez kb. olyan mint amikor a Sthal Judit megkérdezte a főzős műsorában a gyerekektől, hogy milyen illata van az oregánónak, és mi volt rá a válasz: pizza illata van. 
Na hát igen, ugye ezeknek a bonbonoknak is inkább mandula illatuk van, mint marcipán, de igazából, nálam a kettő már teljesen összefonódott. Imádjuk mindketten, ezért nem volt kérdés, hogy Őt válasszuk elsőként Flóra konyhájából.


Recept: 

Az eredetihez képest egy kicsit más mennyiségekkel dolgoztam, aminek az volt az oka, hogy csak két tábla csokoládé volt itthon, de így is tökéletes lett.

20 dkg étcsokoládé, 2 ek mandulaaroma (akinél van otthon, madnulalikőrrel is készítheti - ahogyan az eredeti recept írta), 5 dkg vaj, 6 dkg cukor, 7 dkg darált mandula

Ebből a mennyiségből nálunk 15 db jött ki. Lehet kisebb golyókat formálni, de szerintem így tökéletesek lettek.

A csokoládéból 5 dkg-t félreteszünk, majd a többit apróra daraboljuk, és a többi hozzávalóval - kivéve a mandulát és a likőrt/vagy aromát - összeolvasztjuk egy vastag aljú edényben, vagy gőz felett. Amikor már egynemű a masszánk levesszük a tűzről és átöntjük egy edénybe amiben könnyebben kihűl, és hozzáadagoljuk a likőrt/vagy aromát, és a mandulát. 
Rövid időre, amíg kihül a masszánk hűtőbe tesszük, addig pedig a maradék csokoládénkat lereszeljük. 

Ha kihült a massza, akkor diónyi gombócokat formálunk belőle, majd a reszelt csokoládéba forgatjuk és kis bonbonos kapszlikba helyezzük őket. 


Hatalmas köszönet jár Flórának a receptért, és előre is boldog blogszületésnapot kívánok neki, és remélem még sok finomságot hoz nekünk!

A játék logója, és részletek: http://florakonyha.blogspot.com/2012/01/jatek.html


Köszönet

Ismét díjakat kaptam, méghozzá Gerditől és M.K.-tól akiknek ezúton szeretném megköszönni, hogy gondoltak rám. Már a Marisztól kapott díj kapcsán is mondtam, hogy nagyon nehéz lenne választani közületek, és hát az az igazság, hogy ez a díj már majdnem mindenkinél járt, ezért én most is mindenkinek ajánlanám, és küldeném, mert tényleg mindenki megérdemli.
Három dolgot már megosztottam Veletek, de akkor jöjjön még három...:)

1. Több mint 10 éven keresztül versenyszerűen sportoltam, méghozzá cselgáncsoztam és birkóztam - elég nőies sportok, ugye? Azóta is hiányzik néha, és jó visszagondolni rá, de most már inkább zumbafüggő vagyok!
2. A munka mellett tanulok és igyekszem megszerezni a második diplomámat, amit nagyon élvezek annak ellenére, hogy néha nehézségekbe ütközök.
3. Van egy kutyusunk, a Negra, aki a szüleimnél lakik, akik ennek annyira nem mindig örülnek, de mindenki imádja, mert Őt nem lehet nem szeretni...:)

Ő Negra, a kis cukorborsó

Tündérvirág

2012. január 21., szombat

Hajtott pizza - kelesztés nélkül

Nálunk nagy kedvenc, és visszatérő vendég egy jó pizza egy hétvégi ebéd, vagy egy különlegesebb vacsora alkalmából. Most különösebb alkalom nem volt, de már csak egy vizsgám van hátra ebben a félévben, ezért úgy gondoltam, hogy a mai nap után megérdemlünk egy finom ebédet lazításként.
Eddig hajtott pizzát nem készítettem, de azt kell, hogy monjdam nekem így jobban tetszik...:)
A tészta hasonló a korábbi receptemhez, annyi különbséggel, hogy ismét nem volt itthon egy deci tej sem, ezért kissé leegyszerűsítettem és csak víz került bele a tésztába, és ezentúl csak így csinálom, mert az ízén semmit nem rontott, és olcsóbb is...:)

Hajtott pizza

A töltelék elég különleges, de nekem örök kedvencem. Sonka, őszibarack, lilahagyma, kukorica és sajt. Van Szombathelyen egy nagyon hangulatos kis pizzéria, amit Görög Pizzériának hívnak, és a párommal néha ellátogatunk oda, mert eszméletlen finom a pizzatésztájuk. Sőt néha-néha rendelni is szoktunk tőlük, ha éppen nincs időnk semmit főzni. 
Azért szeretjük, mert nagyon kellemes vastag tésztával készül a pizza - persze kérheted vékony tésztából is - és lágy, nem ropog a fogad alatt és nem is fog beletörni...
Na szóval, ha ott eszünk akkor én mindig ilyen feltétet választok és azóta általában otthon is így készül el. 


Recept: 

Ahogy mondtam szinte teljesen úgy készül mint a korábbi pizzatésztám, néhány apró különbséggel.

Hozzávalók: 30 dkg liszt, 5 dkg élesztő, 2 dl langyos víz, 1 kk. cukor, 3 ek. olívaolaj, 2 kk. só
Töltelékhez: 10 dkg gépsonka, 2 fej lilahagyma, 4 ek. kukorica, 2 fél barack
Szószhoz: 4 ek. ketchup, 2 ek. paradicsompüré, 1 kk. oregano, 1 kk. bazsalikom
A pizza tetejére 10 dkg sajt.

Az élesztőt cukros vízben felfuttatjuk. Ügyeljünk arra, hogy minden langyos legyen, és ne hideg, még a liszt is, mert akkor könnyebb vele dolgozni, és sokkal finomabb lesz a tésztánk. 
A lisztet elkeverjük a sóval, majd a felfuttatott élesztős vízet hozzáadjuk, és elkeverjük benne. A végén belerakjuk a 3 ek. ollívaolajat, és alaposan összedolgozzuk. 

Egy kilisztezett gyúródeszkán még egyszer átgyúrjuk, és gombóccá formázzuk a tésztát. A gombócot kettéválasztjuk, majd az egyiket ovális alakúra nyújtjuk. Ne legyen túl vékony, mert  akkor nehezebb lesz megtölteni. 

Az egyik felét megkenjük a szósszal, majd a hozzávalók felét ráhalmozzuk. A tészta másik felét ráhajtjuk, a széleit jól összenyomkodjuk, és kissé visszahajtjuk, hogy ne jöjjön ki sütés közben a töltelék. 

A másik adag tésztánkkal ugyanígy járunk el.

Egy sütőpapírral - vagy szilikonos sütőlapos - kibélelt tepsibe tesszük a két tésztát, és a tetejére bőven sajtot reszelünk. 

Előmelegített kb. 200 fokon ( gáznál 4-es fokozat) 20 perc alatt készre sütjük. A villanyos tűzhelyek esetében lehet, hogy ez az idő rövidebb, elég neki kb. 15 perc. 


A töltelék a végtelenségig variálható, éppen annak függvényében, hogy mi található meg a hűtőben. A tészta nagyon egyszerűen elkészül, kevés hozzávalóból, így elég olcsón ki lehet hozni belőle egy nagyon finom vacsorát, vagy ebédet.

2012. január 19., csütörtök

Citromos-vaníliás és csokis csigák és díj

Néha van, hogy rám jön az éjszaka közepén, hogy valami kelt tésztát kellene készíteni másnap reggelire...Persze az éjszaka nem este 8-9, hanem úgy fél 11...! Addig-addig mondogatom először csak magamban, aztán már a páromnak is, hogy kimegyünk a konyhába és nekiállunk...:)
Hát ez most is így volt, még sosem készítettem sem kakaós, sem másféle csigát, ezért keltette fel annyira az érdeklődésemet, az amelyiket Beastie' s Bistronál és Édes és keserűnél láttam. 


A csiga alapja a fenti linkek alapján készültek, minimális változtatással, a töltelékek viszont egészen másként.. Egyrészt annak köszönhetően, hogy nekem nagy kedvencem a citromos-vaníliás töltelék, másrészről pedig a kakaós csiga ötlete nagyon is jó, csak  előtte nem árt tájékozódni az otthon lévő alapanyagokról...:) 11 órakor amikor már a kisbolt is bezár ami a közelünkben van, rájöttem, hogy egy deka kakaó sincsen itthon...:) Szóval így lett a kakaós helyett pedig csokis csiga...:)

Recept: 

Hozzávalók a csigákhoz: 

A kovászhoz: 2,5 dkg élesztő, 125 ml langyos víz, 1,5 ek. cukor, 12 dkg liszt
A tésztához: 48 dkg liszt, 4 tojás, 12 dkg vaj, 1 mk. kanál só, 10 dkg édesítőpor

Az élesztőt langyos cukros vízben felfuttatjuk, kb. 10 perc alatt, majd hozzákeverjük a 12 dkg lisztet és fél órán keresztül meleg helyen pihentetjük. 
A tészta hozzávalóit összegyúrjuk, majd az élkészült kovásszal jó alaposan összedagasztjuk és 2 órán keresztül meleg helyen letakarva kelesztjük. 
Ha elkészült a tésztát átgyúrjuk, ketté osztjuk, és a töltelékekkel megtöltjük és a hosszabbik végénél fogva feltekerjük. Egy szilikon sütőlapot belisztezünk és arra fektetjük a két rudat, majd egy éjszakára hűtbe rakjuk és letakarjuk. 

Reggel begyújtjuk a sütőt 180 fokra (gázsütő 3-as fokozat), majd szépen ujjnyi vastagságúra felvágjuk a rudakat és egy tepsibe, vagy a gáztepsire egymás mellé pakoljuk őket. 
A nyitott sütőajtóra raktam a csigákat, közben 5 dkg vajat megolvasztottam am ikróban, és egy ecset segítségével megkentem a tetejüket. 
Majd mehetnek be a sütőbe és kb. 20 perc alatt készre sütjük őket. 

Na de jöjjenek a töltelékek:

Citromos-vaníliás:

1 ek. vaj, 6 ek. édesítő, 1/2 citrom leve, 1 citrom reszelt héja, 10 ek. víz, 2 ek. vanília aroma, 1 kk. keményítő

A hozzávalókat a keményítő kivételével egy edényben összefőzzük, majd egy ek. hideg vízben elkeverjük a keményítőt és a forró folyadékhoz keverjük szép lassan, és még egyszer összeforraljuk.



Csokis:

10 dkg jó minőségű étcsokoládé, 2 ek. víz, 2 ek. vaj, 1 ek. mandula aroma

A hozzávalókat vízgőz felett megolvasztjuk, és simára keverjük.



Bár nem egy gyorsan elkészülő finomságról van szó, de a még gőzölgő csigák látványa, a mennyei csoki illat, egy pohár citromos tea korán reggel...:) Szerintem megéri...:)


Szeretném megköszönni Marisznak, hogy díjat adott nekem.


Szabályok:
Vedd fel a díjat!
Köszönd meg akitől kaptad!
Tedd ki a blogodba!
Nevezz meg 4 blogot akiknek adod!
Írj magadról 3 dolgot!



Én hasonlóan gondolom, mint Trollanyu, nem igazán tudnék négy blogot kiemelni, így mindenkinek küldöm sok szeretettel...:)



Három dolog rólam:

1. Mottóm: "A hit bátorítja a lelket arra,hogy tovább menjen, mint ameddig ellát."

2. Szeretem a húst gyümölccsel enni, bármilyen formában.

3. Imádom a várakat, a jó könyveket és a finom borokat.

2012. január 18., szerda

Ínyenc saláta

Mostanában igyekszem minél kevésbé megterhelő vacsorát készíteni, ezért elég gyakran kerül az asztalra valamilyen saláta, amit aztán tényleg a végtelenségig variálni lehet.
Múltkor vásárlás közben akadtam rá, igen jó árban egy hatalmas adag madársalátára, így a saláták alapja szinte egész hétre meg is volt. Ez a saláta elég tartalmasra sikerült, így szerintem megállja a helyét egy könnyed ebédnek is.


Recept: 

Hozzávalók 2 főre: 40 dkg csirkemell, 1 karika camembert sajt, 1 fej lilahagyma, 2 ek. sültcsirkefűszerkeverék, madársaláta, 10 szem datolya (mini) paradicsom, 4 db tojás

Mustáros öntethez: 1 ek. olíva olaj, 2 ek. bajor (édes-pikáns) mustár, fél citrom leve, kevés só, 1 dl tejszín



Elkészítés: 
A csirkemellet felkockázzuk, majd befűszerezzük. A lilahagymát csíkokra vágjuk és 1 ek. olívaolajon megpirítjuk, majd hozzáadjuk a felkockázott húsokat, és addig pirítjuk tovább amíg szépen meg nem sül a hús.

A salátaöntethez a mustárt az olajjal és a citromlével kikeverjük, megsózzuk és a végén a tejszínt is hozzáadagoljuk, folyamatos kevergetés mellett. 

A sajtot háromszögekre vágjuk, majd ha a húsok megsültek, akkor kiszedjük az edényből és a visszamaradt zsiradékban kb. 2 perc alatt megolvasztjuk őket. 



A tálaláshoz a salátát a tányérra helyezzük, majd a paradicsomokat kettévágjuk és a saláta közé szórjuk, a többi feltétet pedig ízlés szerint elrendezzük, és az öntettel nyakon borítjuk...:)

Próbáljátok ki, szerintem senki nem lesz éhes utána...:)



2012. január 17., kedd

Mennyei torta...

Már említettem, hogy karácsonyra egy csomó hasznos és csudaszép konyha dolgot kaptunk a párommal, aminek mi nagyon örültünk, és reméljük, hogy az új otthonunkban nemsokára mindennek meg lesz a megfelelő helye, és végre egytől-egyig kipróbálásra kerülhetnek. 





Elsőkörben a gnocchi elkészítéséhez nyújtott nagy segítséget a burgonyanyomó, aztán pedig a sok szép új tál az ételek mutatós tálalásához segítettek hozzá, és van még jó pár dolog ami felavatásra vár (kuglófforma, vízszűrő , kerámia leveses edény és még sorolhatnám) Mindegyikről fogok írni majd, mert a vízszűrő története és hasznossága is megér majd egy külön bejegyzést. Imádom az összes ajándék dolgot amiket kaptunk, jobb ajándékokat el sem tudtam volna képzelni. Így itt is szeretnénk megköszönni a családunknak őket!

A következő amit még két ünnep között felavattunk az a 12 szeletes Zila tortaforma volt, ami hát megkönnyíti a csodás torták elkészítését...:) Én olyan receptet álmodtam meg hozzá, amit a forma nélkül is el lehet készíteni, de persze akinek van, az bátran próbálja ki, mert a Zila formához pont elegendőek a mennyiségek amiket megadok...


Körtemousse torta piskóta alapon csokoládéöntettel

Hozzávalók:

Piskótához: 
10 dkg cukor, 1 cs. vaníliás cukor, 2 tojás, 2 ek. víz, 2 ek. kakaó, 10 dkg liszt, fél csomag sütőpor

Moussehoz:
2 körte befőtt levével együtt, 2 db körte, 3 dl tejszín, 1 cs. habfixáló, 5 dkg zselatin

Csokoládé öntethez:
6 ek. kakaó, 6 ek. cukor, kevés víz, 9 dkg sütőmargarin, 1/2 dl tejszín



Elkészítés:

Piskóta: A cukrokat a tojássárgájával és a vízzel habosra keverjük. A liszthez hozzáadjuk a sütőport, a fehérjét pedig felverjük habbá.
A cukros keverékhez hozzáadagoljuk a lisztet, majd óvatosan a fehérjét is belekeverjük. Egy 24 cm-es tortaformában 10 perc alatt 180 fokon készre sütjük.

Moussehoz: A körtéket meghámozzuk, feldaraboljuk, hozzádaraboljuk a befőttet is, majd pürésítjük. A tejszínt kemény habbá verjük a habfixálóval együtt. A zselatint a körtebefőtt levében feloldjuk, majd mikróban felmelegítjük, és óvatosan a körtepüréhez adagoljuk. A felvert habot lassan a püréhez adjuk, majd az egészet a megsült piskóta tetejére adagoljuk, és elegyengetjük rajta. A tortát egy-két órára hűtőbe helyezzük, amíg meg nem dermed.

A csokoládéöntethez a kakaót, a cukrot és a két-három evőkanálnyi vizet egy lábosba öntjük és simára keverjük. Feltesszük főzni, és a felkockázott vajat folyamatosan hozzáadagoljuk, és addig főzzük, míg egynemű masszát nem kapunk. A végén fél deci tejszínt adunk hozzá, és a tálaláskor a tortaszeleteket megöntözzük vele.


A tortaforma:


Van hozzá egy szilikonforma, egy vastagabb keret és egy vékonyabb a piskóta - vagy más alap - elkészítéséhez. Bár első próbálkozás volt, és a nagy díszítés és a kép megkomponálása elmaradt, de szerintem így is csodás és a következő megálmodott receptnél még tökéletesebb lesz...:)

A piskóta akár el is maradhat, és felszolgálhatjuk poharakban, vagy piskótával kapcsostortafomában sütve is készülhet. 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...